Coraz więcej terenów zostaje zagospodarowanych przez człowieka. Budowa bloków mieszkalnych, autostrad czy mostów nie jest prostą sprawą – w końcu od tego zależy nasze bezpieczeństwo, komfort użytkowania i funkcjonalność przestrzeni, z której przyjdzie nam korzystać. Dlatego wszystko musi być odpowiednio zmierzone, zaplanowane i wykonane.

Jedną z pierwszych osób, które uczestniczą w procesie budowy jakiegokolwiek obiektu, jest właśnie geodeta. Dzisiaj na naszym blogu przybliżymy charakterystykę pracy geodety i podpowiemy, na co zwrócić uwagę wybierając firmę geodezyjną do naszego kolejnego projektu.

Czym zajmuje się geodeta?

Zakres pracy geodety obejmuje kilka obszarów. Pierwszym i najważniejszym z nich jest wykonywanie pomiarów terenów pod budowę określonego projektu. Wiąże się to także z tworzeniem map do celów projektowych i przygotowywaniem dokumentacji.

Firma geodezyjna jest przydatna nie tylko przy projektach budowlanych, ale również wtedy, gdy jest potrzeba stworzenia dokumentów odnośnie do określonego terenu na potrzeby sądowe, postępowań administracyjnych i cywilnoprawnych.

Geodeta jest również pomocny przy sporządzaniu map, opisów rzeźby terenu, wyznaczaniu granic nieruchomości i tym podobnych pracach. Jest to zawód niezwykle wymagający, a także różnorodny. Co za tym idzie – zdecydowanie warto zatrudnić firmę geodezyjną, której zespół zatrudnia specjalistów w różnych dziedzinach geodezji.

Czym kierować się przy wyborze geodety?

Zanim dokonamy wyboru firmy geodezyjnej do projektu budowlanego, powinniśmy skupić się na kilku aspektach, które ułatwią nam znalezienie dobrych specjalistów. Na co warto zwrócić uwagę?

• Uprawnienia geodety

Wykonywanie zawodu geodety związane jest ze zdobyciem odpowiednich uprawnień. Obejmują one różne zakresy, dlatego dobrze zapytać, czy wybrana przez nas firma posiada specjalistę w wymaganej przez nas dziedzinie.

• Doświadczenie geodety

Staż na rynku firm geodezyjnych będzie kolejnym ważnym kryterium. Jeżeli firma ma na koncie projekty, którymi może się pochwalić i systematycznie nawiązuje współpracę z nowymi klientami – z pewnością można jej zaufać.

• Lokalizacja biura geodezyjnego

Do projektów najlepiej zatrudniać firmę lokalną, pochodzącą z tego samego miasta lub regionu. Ponieważ praca geodety wiąże się z wielokrotnym odwiedzaniem odpowiedniego oddziału Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w trakcie trwania projektu, zdecydowanie taniej będzie zatrudnić firmę geodezyjną stacjonującą w lokalizacji odpowiadającej miejscu, w którym ma ona wykonywać swoją pracę.

• Nowoczesny sprzęt

Firma inwestująca w dobry sprzęt zgodny z nowoczesnymi trendami przykłada dużą uwagę do jakości wykonywanej pracy. Możemy mieć pewność, że dzięki odpowiednim metodom i sprzętowi pomiary będą dokładne i zgodne z rzeczywistością.

Exigeo – najlepsza firma geodezyjna w Katowicach

Dlaczego uważamy, że jesteśmy najlepszymi geodetami w Katowicach? Ponieważ możemy zaoferować naszym klientom innowacyjne rozwiązania, indywidualne podejście do projektów, korzystne warunki cenowe i wiele innych udogodnień. Naszym celem jest najwyższa jakość wykonywanych usług. W tym celu podejmujemy wiele działań, aby wciąż doskonalić metody pracy i unowocześniać nasze działania.

W Exigeo stawiamy na rozwój. Regularnie testujemy i wdrażamy nowe rozwiązania technologiczne dostępne na rynku. Jesteśmy na bieżąco z trendami branżowymi. Pracujemy wydajnie przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiednich wyników.

Sami również tworzymy oprogramowanie do obsługi projektów, gdy zajdzie taka potrzeba. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom jakość usług na najwyższym poziomie, precyzyjność pomiarów oraz dodatkowe funkcjonalności, których nie znajdą oni w żadnej innej firmie.

Kolejnymi zaletami współpracy z nami jest szybki czas realizacji projektów oraz niskie ceny, które możemy osiągnąć dzięki odpowiednio dobranym technologiom i metodom pracy nad projektami. Nasze indywidualne podejście zawsze skutkuje odpowiednimi korzyściami dla każdego klienta.

Exigeo to także zespół specjalistów i pasjonatów w swojej dziedzinie.

Kultura naszej organizacji zakłada inwestowanie w rozwój kompetencji pracowników oraz wdrażanie nowoczesnych metod zarządzania projektami. Nasza kadra to młodzi ludzie z wykształceniem geodezyjnym oraz odpowiednimi specjalizacjami i uprawnieniami. Zaangażowanie, entuzjazm i innowacyjne podejście do każdego zagadnienia związanego z naszą pracą to coś, co wyróżnia nas na tle innych firm geodezyjnych.

Nasze wartości opierają się na wzajemnym szacunku, otwartości i komunikacji. Zarządzamy naszą firmą w zgodzie z ideą organizacji turkusowych, w których każdy pracownik ma przestrzeń do rozwoju, możliwość wyrażania swoich pomysłów i jest darzony zaufaniem. Społeczna odpowiedzialność biznesu to również ważny dla nas temat, gdyż chcemy, aby Exigeo było firmą świadomie realizującą swoją misję, przyjazną ludziom i środowisku.

Ważnym elementem naszej pracy jest również odpowiedni kontakt z klientami. Zawsze dokładnie wyjaśniamy, w jaki sposób będziemy pracować i jakie będą wyniki naszych działań. Współpracujemy ze sobą i z klientami wykorzystując takie metody zarządzania projektowego jak PRINCE2 czy AgilePM (włączając Scrum). Sposób pracy dobieramy indywidualnie pod kątem tematyki projektu i wymagań klienta.

Wyznaczmy trendy w geodezji

Naszą misją jest wyznaczanie trendów w polskiej geodezji. Dlatego cały czas doskonalimy procesy, inwestujemy w nowoczesny sprzęt oraz umiejętności naszego zespołu. W Exigeo chcemy budować przyszłość nie tylko naszych klientów, ale i całej branży. Kreatywność i otwartość wobec innowacyjnych rozwiązań wyróżniają nas na tle konkurencji. Jako najlepsza firma geodezyjna w Katowicach dołożymy wszelkich starań, aby każdy nasz klient otrzymał profesjonalną obsługę oraz najwyższej jakości projekt.